Sport23 Shkurt 2024, 22:52

E ardhmja e Arda Guler te Reali në pikëpyetje, “Galaktikët” ndryshojnë strategji!

Shkruar nga Pamfleti

E ardhmja e Arda Guler te Reali në pikëpyetje,

Trajneri i Real Madrid, Carlo Ancelotti ka qenë i qëndrueshëm duke kërkuar durim në lidhje me yllin turk Arda Guler, i cili iu bashkua klubit verën e kaluar nga Fenerbahce për 25 milionë euro. 18-vjeçari ka pasur vetëm 92 minuta lojë, pasi mungoi në gjysmën e parë të sezonit për shkak të lëndimit dhe tani po flitet se ai mund të huazohet këtë verë.

Sipas gazetarit Matteo Moretto, Guler është i fokusuar të ketë sukses në Real Madrid dhe dëshiron të luftojë për vendin e tij. Megjithatë, ka një shans të mirë që Real Madrid të vendosë se ai duhet të huazohet në mënyrë që të fitojë përvojë dhe kohën e lojës.

Moretto ka thënë për ‘The Daily Briefing’ se me ardhjen e mundshme të Kylian Mbappe dhe nënshkrimin e Endrick Felipe, ‘Los Blancos’ ka të ngjarë të huazojnë talentin turk.

Thënë kështu, qëllimi i drejtuesve të ‘Los Blancos’ është të vazhdojnë zhvillimin e tij, në vend që ta vendosin në vitrinë.

ancelotti