Sport19 Qershor 2024, 16:32

Fati u buzëqesh shqiptarve, kundërshtarët që mund të përballen Partizani, Tirana dhe Vllaznia në turin e dytë të Ligës së Konferencës

Shkruar nga Pamfleti

Fati u buzëqesh shqiptarve, kundërshtarët që mund të

Ditën e sotme, në Nion të Zvicrës u hodh shorti për turin e dytë kualifikues në Ligën e Konferencës. Tre skuadrat shqiptare, Partizani, Vllaznia dhe Tirana kanë mësuar kundërshtarët nëse arrijnë të kalojnë turin e parë.

Partizani do të përballet me gjeorgjianët e FC Iberia 1999 Tbilisi. Me këtë kundërshtar janë përballur në sezonin 2022-2023, ekip i cili garonte në Ligën e Konferencës me emrin Saburtalo. Ndeshjet e këtij turi do të luhen 25 korrik dhe 1 gusht.

Vllaznia do të ndeshet me ekipin skocez ST Mirren FC.

Ndërsa Tirana do të përballej me skuadrën e Omonias nga Qipro në turin e dytë nëse do të kualifikohej.

partizani vllaznia tirana liga e konferencës