Sport25 Shkurt 2024, 21:12

PSG bën paqe në shtëpi, Ramos shpëton kampionët e Francës në “frymën e fundit”

Shkruar nga Pamfleti

PSG bën paqe në shtëpi, Ramos shpëton kampionët e

PSG nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1 në javën e 23 të Ligës 1, në ndeshjen e luajtur në shtëpi kundër Ren. 

Një magji e Guiri kaloi në avantazh miqtë në minutën e 33, ndërsa vendasit arritën të shmangmin humbjen falë një penalltie të Gonçalo Ramos në minutën e 95. 

PSG kryeson renditjen me një avantazh prej 11 pikësh ndaj Brestit të vendit të dytë. 

Është në krizë Nisa, që nuk fiton prej katër ndeshjesh dhe që, pas  barazimit 0-0 kundër Klermontit ka dalë nga tre vendet e para në renditje. 

Është parakaluar nga Monako, që mposhti 3-2 në fund Lensin. 

psg ren liga 1