FIFA me komunikatë zyrtare, merr vendimin për kombëtaren nga Amerika Latine - Sport
Sport10 Qershor 2022, 17:49

FIFA me komunikatë zyrtare, merr vendimin për kombëtaren nga Amerika Latine

Shkruar nga Pamfleti
FIFA me komunikatë zyrtare, merr vendimin për kombëtaren nga

FIFA me komunikatë zyrtare, merr vendimin për kombëtaren nga Amerika Latine

Pas disa ditësh hetime, tani nuk ka më asnjë dyshim! Kombëtarja e Ekuadorit do të marrë pjesë në botërorin “Katar2022”. Qeveria e futbollit botëror FIFA, nuk e ka pranuar ankimimin e Kilit për aktivizimin e futbollistit Bajron Kastijo, me origjinë nga Kolumbia, duke pretenduar se janë falsifikuar dokumentet. 

Në një sqarim të shkurtër për mediat, faqja zyrtare e FIFA shkroi: “Komiteti Disiplinor i FIFA-s hedh poshtë të gjitha akuzat kundër Federatës Ekuadoriane të Futbollit. Procedura disiplinore e nisur kundër Federatës së Futbollit të Ekuadorit shpallet e mbyllur”. 

Në Itali janë të zhgënjyer nga ky vendim i FIFA-s, pasi ishin shtuar spekulimet që me dënimin e mundshëm të Ekuadorit, në botërorin “Katar 2022″, do të merrte pjesë kombëtarja e kaltër, por duket se gjërat nuk do të ndryshojnë dhe Italia do të mbetet në shtëpi! 

Sport #Ekuadori FIFA