Vrasja në Elbasan/ Dhoma e Avokatisë: Jemi të tronditur, të vendosen para drejtësisë autorët - Aktualitet
Aktualitet22 Mars 2019, 20:57

Vrasja në Elbasan/ Dhoma e Avokatisë: Jemi të tronditur, të vendosen para drejtësisë autorët

Shkruar nga Pamfleti
Vrasja në Elbasan/ Dhoma e Avokatisë: Jemi të tronditur, të

Vrasja në Elbasan/ Dhoma e Avokatisë: Jemi të tronditur, të vendosen para drejtësisë autorët

Pas vrasjes së Ravik Gurrës ka reaguar Dhoma e Avokatisë.

Kreu i Dhomës së Avokatisë Maksim Haxhia shprehet i tronditur pas ngjarjes, ndërsa i kërkon policisë të vendosë para drejtësisë autorët.

“Dhoma e Avokatise te Shqiperise,  nepermjet mediave u vu ne dijeni te vrasjes me arme zjarri te Avokat Ravik Gurra, antar i Dhomes te Avokatis Tirane, ajo e tronditur thelle nga kjo ngjarrje, me shqetesim dhe indinjate te thelle ju kerkon organeve ligjzbatuese duke i dhene perparesi gjetjes dhe venies para pergjegjesise te autoreve te kesaj vepre e cila vjen e behet cdo dite me prezente ne kerkcenim te jetes dhe shendetit ndaj avokateve, veprime qe kane marre pershkallzim ne rritje ndaj profesionit sa te nderua aq edhe fisnik te avokatit” deklaron Dhoma e Avokatisë.

Aktualitet të vendosen para drejtësisë autorët Vrasja në Elbasan/ Dhoma e Avokatisë: Jemi të tronditur