Nuk ndalet Ernest Muçi, ish-sulmuesi i Tiranës gjen golin e me Lexhian e Varshavës, i dyti në 4 ndeshje (Video) - Sport
Sport 5 Gusht 2022, 22:09

Nuk ndalet Ernest Muçi, ish-sulmuesi i Tiranës gjen golin e me Lexhian e Varshavës, i dyti në 4 ndeshje (Video)

Shkruar nga Pamfleti
Nuk ndalet Ernest Muçi, ish-sulmuesi i Tiranës gjen golin e me

Nuk ndalet Ernest Muçi, ish-sulmuesi i Tiranës gjen golin e me Lexhian e Varshavës, i dyti në 4 ndeshje (Video)

Duket se ky sezon do të jetë i mbarë për Ernest Muçin. Sulmuesi i njohur ka arritur të gjejë rrugën e rrjetës me Lexhian e Varshavës në minutën e 47 të takimit. Ish-lojtari i Tiranës zhbllokoi rezultatin duke shfrytëzuar mirë një asist të Baku.

Lexhia më pas arriti të gjente dhe golin e dytë me anë të Mladenoviç.

Ernest Muçi e ka nisur me këmbë e mbarë këtë sezon futbollistik, duke shënuar golin e dytë në 4 ndeshje që është aktivizuar.

ALEŻ START DRUGIEJ POŁOWY W WYKONANIU @LegiaWarszawa! Najpierw Ernest Muci, potem Filip Mladenović i Wojskowi prowadzą z Piastem już 2:0! ?

? Oglądaj drugą połowę meczu w CANAL+ SPORT i CANAL+ online: https://t.co/xTYgD65X0C pic.twitter.com/jnelPnrCgi

— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) August 5, 2022

Sport Ernest Muçi ish-sulmuesi i Tiranës Lexhia e Varshavës