Kadri Veseli

6 Tetor 2018, 17:4517:45Bota
Përkeqësohet situata në Kuvendin e Kosovës, Kadri Veseli tenton të godasë me shishe: O të q… robt!(Video) - Aktualitet
Aktualitet21 Mars 2018, 16:42

Përkeqësohet situata në Kuvendin e Kosovës, Kadri Veseli tenton të godasë me shishe: O të q… robt!(Video)

Shkruar nga Pamfleti

Seanca në Kuvendin e Kosovës është ndërprerë për të katërtën herë. Vetëvendosje ka hedhur gaz lotësjellës  në sallë, ndërkohë që po diskutohet për ratifikimin e Demarkacionit.

Në videon e publikuar nga KlanKosova, kryeparlamentari Kadri Veseli është revoltuar tepër nga kjo situatë e krijuar, dhe ka shpërthyer në të shara.

Pamjet tregojnë kryeparlamentarin, duke kapur i nervozuar shishen e ujit gati për të goditur dikë, por pas përkeqësimit të situatës është larguar nga salla.

Vetëvendosje nuk po ndalet edhe pse deputetët që kishin hedhur gaz ma parë, janë arrestuar nga Policia. Herën e parë gazi u hodh nga Xhelal Sveçla e Fitore Pacolli. Herën e dytë gazi u hodh nga Sali Zyba.

codramol
smile

Aktualitet Kadri Veseli tenton të godasë me shishe: O të q… robt!(Video) Përkeqësohet situata në Kuvendin e Kosovës