Kastriot Ismailaj

Afera CEZ-DIA, Apeli jep vendimin për Kastriot Ismailaj - Aktualitet
Aktualitet 8 Maj 2018, 13:43

Afera CEZ-DIA, Apeli jep vendimin për Kastriot Ismailaj

Shkruar nga Pamfleti
Afera CEZ-DIA, Apeli jep vendimin për Kastriot Ismailaj

I pari i Mohikanëve të vjedhjes, korrupsionit dhe mashtrimit. Pas do ta ndjekë Meta, Berisha, Ruli...

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin për Kastriot Ismailaj i cili është dënuar me 11 vite burg për aferën e CEZ.

Ish-administratori i kompanisë akuzohet për tre vepra penale, mashtrim me pasoja të rënda me borxhet e CEZ, rreth 5 milionë euro, pastrim parash dhe falsifikim dokumentesh.

Sekseri i këtij privatizimi, Nuel (Nue) Kalaj, njeri i Shkëlzen Berishës, ka marrë 7 milionë euro vetëm pak ditë para zgjedhjeve të vitit 2009.

Më herët sipas dëshmive të paraqitura në Komisionin Hetimor, rezultoi se ai është mik i Shkëlzen Berishës, ç’ka bën që të lindin dyshimet për përfshirjen e këtij të fundit në këtë aferë

Aktualitet Afera CEZ-DIA Apeli jep vendimin për Kastriot Ismailaj