Pas vendimit për Llallën shpërthen moderatori: Ti gëzojë Tiku pasuritë! Erdhi nga Gramshi me valixhe druri, tani jeton me - Aktualitet
Aktualitet11 Qershor 2018, 14:34

Pas vendimit për Llallën shpërthen moderatori: Ti gëzojë Tiku pasuritë! Erdhi nga Gramshi me valixhe druri, tani jeton me

Shkruar nga Pamfleti
Pas vendimit për Llallën shpërthen moderatori: Ti

Pavarësisht apelimit të Komisionerit Publik, KPA ka marrë vendimin ditën e sotme që ish-Kryeprokurori Adriatik Llalla të mos i nënshtrohet procesit të Vettingut. Pas këtij vendimi kanë filluar edhe reagimet e para që shfaqin mosdakordësi .

Moderatori i njohur Denis Dyrnjaja ironizon këtë vendim dhe thotë se “Shqipëria është parajsë për maskarenjtë dhe zullumqarët, ferr për të ndershmit dhe namuzqarët.”

Reagimi i plotë:

Hehe shpëtoi Adriatik Llalla. Nuk do shkojë për vetting dhe për rrjedhojë do t’i gëzojë të gjitha pasuritë e paligjshme që ka vënë në mënyrë abuzive gjatë ushtrimit të detyrës si Kryeprokuror i Republikës.

Dmth ska problem mjafton që largohesh me dëshirë nga sistemi i drejtësisë që e ke përdorur si biznes privat dhe ato që ke përfituar abuzivisht i gëzon pa problem. Ti gëzojë Tiku dhe familja e vet pasuritë dhe miliona euro që bëri pasi erdhi nga Gramshi me valixhe druri ndërsa tani jetojnë me Range Rover dhe Louis Vuitton. Shqipëria, parajsë për maskarenjtë dhe zullumqarët, ferr për të ndershmit dhe namuzqarët.

Aktualitet