“Peshqit e mëdhenj”

Reagon Robert Ndrenika, “Ambasadori i SHBA-ve kërkon peshqit e mëdhenj, peshqit e mëdhenj i ka përpara syve, por zë ciron - Aktualitet
Aktualitet12 Qershor 2018, 22:07

Reagon Robert Ndrenika, “Ambasadori i SHBA-ve kërkon peshqit e mëdhenj, peshqit e mëdhenj i ka përpara syve, por zë ciron

Shkruar nga Pamfleti
Reagon Robert Ndrenika, “Ambasadori i SHBA-ve kërkon peshqit e

Reagon Robert Ndrenika, “Ambasadori i SHBA-ve kërkon peshqit e mëdhenj, peshqit e mëdhenj i ka përpara syve, por zë cironga.”

Robert Ndrenika ka ndërhyrë në një lidhje telefonike në “Studio e hapur”, duke shprehur dëshpërimin në lidhje me situatën e teatrit.
Ndrenika, ka përçuar një mesazh dhe ambasadorin Donald Lu, sipas tij peshqit e mëdhenj janë përpara të gjithëve.

“Jam shumë i dëshpëruar sepse duket sikur po i bie murit me kokë. Ai vend është i shenjtë, e gjithë kultura e kryeqytetit aty e ka nismën. Ambasadori i SHBA-ve kërkon peshqit e mëdhenj, peshqit e mëdhenj i ka përpara syve, por zë cironga. Aty ka 20 vjet që tenton të bëjë një grabitje të mbetur në tentativë dhe askush nuk thotë gjë, as prokuroria, as qeveria. Mesa duket Rama do ta bëjë këtë punë”, u shpreh Ndrenika.

Aktualitet