Ancelotti shtyn Ronaldon drejt Juves, ja çfarë i tha trajneri i Napolit! - Sport
Sport 9 Korrik 2018, 09:38

Ancelotti shtyn Ronaldon drejt Juves, ja çfarë i tha trajneri i Napolit!

Shkruar nga Pamfleti
Ancelotti shtyn Ronaldon drejt Juves, ja çfarë i tha trajneri i

Cristiano Ronaldo dhe Carlo Ancelotti kanë patur një marrëdhënie speciale në “Santiago Bernabeu”. Aty ku kanë fituar kampionatin dhe Champions Leaguen me njëri-tjetrin. Mediet italiane hedhin dritë mbi një prapaskenë që ndodhi mes të dyve. 

Sky Sports raporton se Ronaldo e ka telefonuar ish-trajnerin e tij për ta pyetur rreth jetës në Serie A në prag të marrëveshjes me Juventus. Të dielën, Correre dello Sport, shkruajti se trajneri i ri i Napolit i ka thurur elozhe kampionatit italian, ku ai ka arritur suksese me Parma, Milan dhe Zonjën e Vjetër.

Ancelotti ka lavdëruar dhe trajnerin e ardhshëm të Ronaldo-s, Massimiliano Allegri, nëse portugezi vjen në Seria A. “Ai është trajneri i përsosur për ty,” – raportohet t’i ketë thënë Ancelotti. Si do e presin tifozët e Napolit këtë lajm?

Sport Carlo Ancelotti Cristiano Ronaldo Juventus