Aktualitet29 Shtator 2023, 17:24

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha nxjerr fotot: Tirana asnjë dallim nga Bogota, Medellin apo Guayaquil

Shkruar nga Pamfleti

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha nxjerr

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon pastrimit të parave të drogës në ndërtime. Ai ka publikuar në rrjetet sociale foto të Tiranës dhe të disa kryeqyteteve të vendeve të Amerikës Latine, të cilat njihen për kokainën dhe bandat famëkeqe. Sipas gazetarit nuk ka asnjë dallim mes kryeqytetit tonë dhe këtyre vendeve.

Tirana, Bogota, Medellin, Guayaquil…

Ore identike, sikur i ka pjelle e njejta mendje… Sikur i ka projektuar i njëjti arkitekt… Sikur i kane ndërtuar te njejtet ”mbreter” te betonit… Sikur i kane ideuar, lejuar dhe legalizuar te njëjtët  makutër të pushtetit….

Ne fund te fundit, pse te mos ngjajnë si dy pika uji??!! A nuk janë narko-qytete, ku gëlon paraja e narkotrafikut global???!!!!”, shkruan ai.