Aktualitet13 Shkurt 2024, 13:32

Rënie temperaturash dhe reshje shiu, sinoptikania Lajda Porja tregon si do të jetë moti në javët e fundit të shkurtit

Shkruar nga Pamfleti

Rënie temperaturash dhe reshje shiu, sinoptikania Lajda Porja tregon si do

Kjo javë e muajit shkurt pritet të përfundojë me mot të kthjellët dhe temperature që ditë pas ditë do jenë në rritje.

Sinoptikania Lajda Porja nga “Meteoalb” tha se kemi të bëjmë me temperatura disa gradë mbi ato tipike që duhet të ishin në dimër.

Megjithatë pas datës 20 pritet që të rikthehen reshjet e shiut dhe temperaturat të pësojnë sërish ulje.

Parashikohet që 15 ditëshi i parë i muajit mars të karakterizohet nga situata tipike të dimrit.

reshje shiu temperatura lajda porja moti shkurt