Politike28 Maj 2023, 17:35

“Opozita u vetë-flijua”, Agim Baçi për dështimin e PD-së në zgjedhje: Berishës duhet t’i kërkojnë llogari për humbjen, njëjtë si Bashës në 2021-in

Shkruar nga Pamfleti

“Opozita u vetë-flijua”, Agim Baçi për

Analisti Agim Baçi teksa komentoi zgjedhjet lokale të 14 majit, ku PS fitoi bindshëm, tha se opozita u vetë-flijua.

Në një intervistë për “Euronews Albania”, ai theksoi se demokratët ia kanë lënë Sali Berishës te gjithë terrenin duke shtuar se këtij të fundit nuk po i kërkon njeri llogari dhe pse zgjedhjet u humbën, ndrshye nga Lulzim Basha të cilit i kërkuan të gjithë llogari, kur humbi zgjedhjet e 2021.

Këta ja kanë lënë të  gjithë  terrenin Berishës e ndoshta për këtë shkak janë dhe kritik ndaj Berishës. Bashës i kërkuan llogari pas zgjedhjeve, por me Berishën po heshtin dhe këtë heshtjen e tyre nuke  kuptoj. PD ka nevojë për një lider të djathtë, nuk ka nevojë për një gjuhë bolshevike të Berishës, i cili e ka kthyer prapë në gjuhë ekstreme”, tha ai.

opozita zgjedhjet berisha