Bota10 Qershor 2023, 07:45

Rusia vijon sulmet në Odessa, humbin jetë 3 persona; plagosen 10 të tjerë

Shkruar nga Pamfleti

Rusia vijon sulmet në Odessa, humbin jetë 3 persona; plagosen 10

Një sulm me dron rus ka ndodhur mbrëmjene djeshme në rajonet e Odessa dhe Mykolaiv në Ukrainën jugore.

Nga sulmi raportohet se kanë humbur jetën 3 persona dhe 10 të tjerë janë plagosur. Kjo u raportua nga komanda jugore e ushtrisë së Kievit.

Sipas njoftimeve nga Komanda Jugore e Forcave të Armatosura të Ukrainës, janë përdorur drone sulmuese të tipit Shahed-136/131 të prodhuara nga Irani.

sulm dron odessa