Bota12 Qershor 2023, 21:55

Skandale, dashuri dhe politikë, jeta e Silvio Berlusconit përmes fotove

Shkruar nga Pamfleti

Skandale, dashuri dhe politikë, jeta e Silvio Berlusconit përmes

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ka ndërruar jetë në moshën 86 vjeçare në spitalin San Raffaele në Milano.

Lideri i Forza Italia dhe themeluesi i Mediaset u kthye në San Raffaele të premten e kaluar, pas një shtrimi për shkak të pneumonisë dhe një forme leuçemie.

Në mëngjes, vëllai i tij Paolo dhe fëmijët e tij kishin shkuar me urgjencë në spital, ku tashmë ndodhej Marta Fascina, e fejuara aktuale e Berlusconit.

Shëndeti i tij ishte përkeqësuar ndjeshëm viteve të fundit. Ai mbahet mend për shumë gjëra, ndërsa më poshtë janë disa foto që tregojnë më së miri se kush ishte Berlusconi.

Skandale, dashuri dhe politikë, jeta e Silvio Berlusconit përmes

Skandale, dashuri dhe politikë, jeta e Silvio Berlusconit përmes

Skandale, dashuri dhe politikë, jeta e Silvio Berlusconit përmes

Skandale, dashuri dhe politikë, jeta e Silvio Berlusconit përmes

Skandale, dashuri dhe politikë, jeta e Silvio Berlusconit përmes

Skandale, dashuri dhe politikë, jeta e Silvio Berlusconit përmes

Skandale, dashuri dhe politikë, jeta e Silvio Berlusconit përmes

Skandale, dashuri dhe politikë, jeta e Silvio Berlusconit përmes

Skandale, dashuri dhe politikë, jeta e Silvio Berlusconit përmes

Skandale, dashuri dhe politikë, jeta e Silvio Berlusconit përmes

Skandale, dashuri dhe politikë, jeta e Silvio Berlusconit përmes

 

berlusconi