Bota10 Dhjetor 2023, 08:24

Trump paralajmëron Biden: Ke hapur kutinë e Pandorës, ki kujdes tani!

Shkruar nga Pamfleti
Trump paralajmëron Biden: Ke hapur kutinë e Pandorës, ki kujdes
Donald Trump dhe Joe Biden

Ish-Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar Presidentin amerikan Joe Biden se “është hapur kutia e Pandorës”.

Për këtë ai i referohet akuzave që janë ngritur ndaj tij, dhe thotë se “Biden ka bërë diçka shumë të tmerrshme”.

“Ai ka hapur një kuti të Pandorës që nuk do të lejojë kurrë që vendi ynë të jetë i njëjtë. Unë mund t’i them vetëm ketë, Joe: Ki shumë kujdes se çfarë dëshiron, por ajo që ti ke bërë është një gjë e tmerrshme.” tha Trump para rreth 1000 të ftuarve të mbledhur, raporton New York Post.

Deklaratat u bënë gjatë një aktiviteti të organizuar nga Klubi Republikan i të rinjve të Nju Jorkut.

“Unë jam duke u akuzuar për ju. Këto nuk janë aktakuza në kuptimin tradicional. Këto janë padi të Bidenit kundër kundërshtarit të tyre politik” tha 77-vjeçari.

Rreth 30 minuta para se të fliste, Trump shijoi darkën dhe u pa në një bisedë të thellë me Presidentin e Klubit Republikan të Rinj të Nju Jorkut, Gavin Wax.

Ai gjithashtu u trajtua shkurtimisht me një serenatë personale nga violinisti hungarez Zoltan Maga me emrin e duhur.

Mjeshtri i ceremonive Alex Stein hodhi poshtë problemet ligjore të Trump duke bërë shaka duke thënë se ai shpresonte që ish-presidenti të shkonte në burg sepse kjo do të ndihmonte me "votimin e zi".

Në mesin e atyre që u panë në një orë koktej VIP përpara ceremonive, përfshiheshin Republikani Cory Mills (R-Fla.), Lauren Boebert  dhe Andrew Giuliani. Ish-shefi strategu i Shtëpisë së Bardhë, Steve Bannon, bleu gjithashtu tryezën e tij për ngjarjen – ku biletat individuale kushtonin rreth 700 dollarë për kokë.

 

biden trump