Bota28 Gusht 2023, 16:58

Vdekja e Prigozhin, Peskov: Vendimi për funeralin e tij u takon familjarëve

Shkruar nga Pamfleti

Vdekja e Prigozhin, Peskov: Vendimi për funeralin e tij u takon

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, tha se ende nuk është marrë një vendim se kur do të mbahet funerali i shefit të Wagner, Yevgeny Prigozhin dhe pasagjerëve të tjerë të avionit që u rrëzua të mërkurën teksa po fluturonte nga Moska për në Shën Petersburg.

Peskov u shpreh se vendimet e funeralit merren gjithmonë së bashku me të afërmit e të ndjerit dhe kryesisht bazohen në vendimin e vetë të afërmve.

"Unë ende nuk kam informacion për funeralin, kështu që nuk mund t'ju them asgjë. Sigurisht, sapo të merret një vendim, do të bëhet publike”, tha Peskov.

prigozhin vdekje vendim peskov