Ekonomi23 Qershor 2024, 07:19

Euro në “humnerë”, çfarë po ndodh me monedhat e huaja sot

Shkruar nga Pamfleti

Euro në “humnerë”, çfarë po ndodh me monedhat

Monedha e eurozonës shitet sot me 100.4 lekë.

Dollari këmbehet me 93.8 lekë.

Paundi britanik kap sot vlerën e 118.4 lekëve.

Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 68.6 lekë.

Franga zvicerane kap vlerën e 104.7 lekëve.

Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.59 lekë.

Euro në “humnerë”, çfarë po ndodh me monedhat