Ekonomi23 Maj 2024, 07:15

Këmbimi valutor 23 maj 2024! Euro e dobët ndaj lekut, me sa blihen dhe shiten monedhat e tjera

Shkruar nga Pamfleti

Këmbimi valutor 23 maj 2024! Euro e dobët ndaj lekut, me sa blihen dhe

Sot më 23 maj 2024, dollari amerikan blihet me 92.1 lekë dhe shitet me 93.1 lekë.

Euro blihet me 100 lekë dhe shitet 100.6 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 100.6 lekë, ndërsa në shitje me 101.6 lekë.

Paundi britanik blihet me 116.9 lekë dhe shitet me 117.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 67.4 lekë, ndërsa në shitje me 68.9 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimin valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Këmbimi valutor 23 maj 2024! Euro e dobët ndaj lekut, me sa blihen dhe