Ekonomi28 Maj 2024, 07:25

Këmbimi valutor 28 maj 2024! Leku 'mbyt' euron, mësoni me sa shiten dhe blihen monedhat e huaja sot

Shkruar nga Pamfleti

Këmbimi valutor 28 maj 2024! Leku 'mbyt' euron, mësoni me sa

Sot, më 28 maj 2024, dollari amerikan blihet me 92.2 lekë dhe shitet me 93.1 lekë.

Euro blihet me 100.1 lekë dhe shitet 100.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 100.5 lekë, ndërsa në shitje me 101.5 lekë.

Paundi britanik blihet me 117.3 lekë dhe shitet me 118.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 67.5 lekë, ndërsa në shitje me 69 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimin valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

Këmbimi valutor 28 maj 2024! Leku 'mbyt' euron, mësoni me sa

këmbimi valutor 28 maj 2024 leku euro monedha