Ekonomi18 Shtator 2023, 07:22

Kursi i këmbimit valutor 18 shtator/ Me sa shiten dhe blihen euro dhe dollari

Shkruar nga Pamfleti

Kursi i këmbimit valutor 18 shtator/ Me sa shiten dhe blihen euro dhe

Monedha e eurozonës shitet sot me 106.9lekë. Dollari amerikan këmbehet me 100.5lekë.

Paundi britanik kap sot vlerën e 123.5 lekëve. Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 74.7 lekë.

Franga zvicerane kap vlerën e 111.2 lekëve.

Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.67 lekë.

Kursi i këmbimit valutor 18 shtator/ Me sa shiten dhe blihen euro dhe