Ekonomi13 Prill 2024, 07:13

'Tronditet' kursi i këmbimit! Euro bie në nivelin më të ulët prej muajsh, mësoni me sa shiten e blihen monedhat e tjera

Shkruar nga Pamfleti
'Tronditet' kursi i këmbimit! Euro bie në nivelin më
Kursi i këmbimit, 13 Prill 2024

Sot, më 13 prill 2024, dollari amerikan blihet me 94.3 lekë dhe shitet me 95.5 lekë.

Euro blihet me 101 lekë dhe shitet 101.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 103.5 lekë, ndërsa në shitje me 104.5 lekë.

Paundi britanik blihet me 117.8 lekë dhe shitet me 118.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 68.7 lekë, ndërsa në shitje me 70.2 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimin valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

'Tronditet' kursi i këmbimit! Euro bie në nivelin më

 

kursi i këmbimit 13 prill 2024 euro dollari paund