Kronike31 Maj 2023, 15:55

Aksident masiv në rrugën e Kombit, kamioni përplaset me tre mjete; 2 persona nisen drejt Traumës

Shkruar nga Pamfleti

Aksident masiv në rrugën e Kombit, kamioni përplaset me tre

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën e Kombit, pranë fshatit Fushë-Milot, ku janë plagosur disa persona.

Burime për mediat bëjnë me dije se në aksident janë përfshirë një kamion dhe dy motorë me drejtues kroate, si dhe një fuoristradë.

Si pasojë e përplasjes 2 persona janë dërguar me urgjencë drejt spitalit të Traumës.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve. Sakaq, mësohet se aksi rrugor ka mbetur i bllokuar për rreth 30 minuta.

rruga e kombit aksident kamion