Kronike27 Mars 2023, 10:05

Sulmi ne Top Channel, reagon Nikolla: Të zbardhet sa më shpjet kjo ngjarje kriminale

Shkruar nga Pamfleti

Sulmi ne Top Channel, reagon Nikolla: Të zbardhet sa më shpjet kjo

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla ka reaguar pas sulmit me armë ndaj Top Channel.

Nikolla kërkon veprim të menjëhershëm e profesional nga agjencitë ligjzbatuese.  Kryeparlamentarja ka ngushëlluar familjarët e Pal Kolës, dhe ka shprehur solidaritet ndaj Top Channel-it.

Më tej Nikolla ka bërë thirrje që ngjarja të zbardhet sa më shpejt.

“Sulmi me armë ndaj TV kombëtar “Top Channel” dhe vrasja e një prej personelit të sigurisë  është një ngjarje e rëndë që kërkon veprim të menjëhershëm e profesional nga agjencitë ligjzbatuese. Solidaritet për TV “Top Channel” dhe ngushëllime familjes Kola. Të zbardhet sa më shpejt kjo ngjarje kriminale”, tha Nikolla.

lindita nikolla top channel