Kronike18 Maj 2023, 09:09

“Më ofendonte”/ Publikohet fotoja, kush është Tefik Tashi që vrau kunatën në Elbasan

Shkruar nga Pamfleti
“Më ofendonte”/ Publikohet fotoja, kush është Tefik
Tefik Tashi

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga krimi makabër që tronditi Elbasanin ditën e djeshme ku Tefik Tashi vrau me sëpatë motrën e gruas së tij, 44-vjeçaren Alma Qevani.

Ndërkohë është bërë publike edhe fotoja e autorit të dyshuar, Tefik Tashi.

Viktima ishte së bashku me të motrën kur kunati e goditi për vdekje me sëpatë.

Bëhet me dije se në dëshminë para hetuesve, Tashi ka deklaruar se e vrau kunatën pasi ajo nuk lejonte të motrën të shkonte në shtëpinë e tij.

Para hetuesve 58-vjeçari ka pohuar gjithashtu se motra e bashkëshortes e ofendonte dhe kohët e fundit i ka thënë “je impotent”.

“Kishte kohë që më ofendonte nuk munda ta duroj dot. Thoshte sa herë, madje edhe në prani të familjarëve, fjalën impotent”, mësohet të ketë thënë ai.

tefik tashi vrasje elbasan kunate