Kronike10 Mars 2023, 08:41

Merr flakë godina e ish-Drejtorisë së Tatimeve në Librazhd, shërbente për ruajtjen e dokumenteve

Shkruar nga Pamfleti

Merr flakë godina e ish-Drejtorisë së Tatimeve në Librazhd,

Ish-godina e Tatimeve në qytetin e Librazhdit është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Zjarrfikësja ka shkuar në vendngjarje dhe ka bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Flakët kanë përfshirë disa zyra, ndërsa kjo godinë dyshohet se shërbente për ruajtjen e dokumenteve të tatimeve për Librazhdin. Ende nuk dihet se çfarë dokumentesh janë djegur dhe as shkaku i rënies së zjarrit.

Kjo ndërtesë ka shërbyer për drejtorinë e Tatimeve, por më pas ajo u transferua në Prefekturën e Elbasanit.

Merr flakë godina e ish-Drejtorisë së Tatimeve në Librazhd,