Kronike14 Mars 2023, 09:09

Vrasja te “Don Bosko”, ish-shefi i RENEA-s tregon si autorët si hynë dhe dolën nga Tirana: Aksioni zgjati vetëm 30 minuta

Shkruar nga Pamfleti

Vrasja te “Don Bosko”, ish-shefi i RENEA-s tregon si autorët si

Ish-shefi i RENEA-s, Erzen Breçani ka deklaruar se atentati me 1 viktimë dhe 5 të plagosur në Don Bosko është kryer për vetëm gjysmë ore.

Breçani tha në “Opinion” se automjeti i atentatorëve ka kaluar nga Ura e Kasharit në orën 20:20 të mbrëmjes, dhe fiks pas 30 minutash ka dalë nga Tirana.

“Në dijeninë time, komplet skema e vrasjes ka filluar nga Ura e Kasharit ose mbikalimi i Kasharit. Automjeti ka kaluar në orën 8 e 20 fiks.
Është e saktë që në orën 8 e 20 minuta ka kaluar Qafën e Kasharit dhe brenda gjysmë ore ka kryer krimin dhe po tek Qafa e Kasharit ka kaluar. Fiks për një gjysmë ore ka dalë nga Tirana.

Në momentin që ka dëgjuar krismat e para, një punonjëse policie me banesë diku aty afër ka njoftuar sallën operative, por kushtet e errësirës nuk kanë bërë të mundur identifikimin e mjetit për të ja dhënë sallës operative e më pas për të bërë bllokimin e rrugëve” tha Erzen Breçani.

 

vrasja te “don bosko” erzen breçani