Politike13 Mars 2023, 23:05

Kreshnik Spahiu: Si Berisha po i prish punë Belind Këlliçit në garën e tij për Tiranën

Shkruar nga Pamfleti

Kreshnik Spahiu: Si Berisha po i prish punë Belind Këlliçit

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur se ish kryeministri, Sali Berisha po i prish punë Belind Këlliçit në fushatën e tij për bashkinë e Tiranës.

I ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania Spahiu tha se Berisha po e saboton Këlliçin dhe kjo duket nga daljet e takimet që ai bënë për ditë në tiranë, duke mos e promovuar dhe duke mos i dhënë fjalën Këlliçit.

Belindit po i prish punë Sali Berisha, i cili ka dalë në dy mitingjet e fundit dhe nuk i ka dhënë fjalën në Tiranë, kandidatit të Tiranës. S’ka ngelur njeri pa mbajtur fjalim, Belindit nuk ja jep mikrofonin. Shkoi në derën e bashkisë Sali Berisha, ngriti flamurin kombëtar dhe rivalit të Erion Veliajt nuk ia dha mikrofonin. Prap flamurin dhe mikrofonin e mbante vetë. Pse? Sepse Berisha është i bindur që e humb Tiranën,” u shpreh Spahiu.

 

 

berisha këlliçi tirana