Kosova19 Shtator 2023, 18:40

Aksidentohet eskorta e Albin Kurtit, makina shoqëruese godet fuoristradën e kryeministrit (Foto)

Shkruar nga Pamfleti

Aksidentohet eskorta e Albin Kurtit, makina shoqëruese godet

Eskorta e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti është përfshirë në një aksident. Një nga makinat shoqërues e ka përplasur automjetin ku ndodhej kreu i qeverisë. Ngjarja ka ndodhur një javë më parë dhe është mbajtur e fshehtë.

Burimet e Sinjalit kanë bërë me dije se aksidenit ka ndodhur përballë “Neëborn”-it në Prishtinë.

Sipas informacioneve që posedon Sinjali, në kohën e aksidentit, në veturë ka qenë edhe vet kryeministri Kurti.

Në pamjet që i ka siguruar Gazeta shihet se vetura e tipit BMW, ka pësuar dëme materiale në pjesën e pasme.

Aksidentohet eskorta e Albin Kurtit, makina shoqëruese godet