Kosova21 Shkurt 2024, 12:35

Aksion i madh i Policisë së Kosovës! Arrestohen disa persona, sekuestrohet municion luftarak, armë dhe makina

Shkruar nga Pamfleti

Aksion i madh i Policisë së Kosovës! Arrestohen disa persona,

Me urdhër të Prokurorisë Speciale (PS), Policia e Kosovës ka ndërmarr një aksion në shtatë vendndodhje të ndryshme të Kosovës.

Si rezultat i operacionit janë arrestuar shtatë persona të dyshuar për vepra të ndryshme penale.

Prokuroria Speciale dhe Policia e Kosovës, njofton se gjatë këtij aksioni janë sekuestruar disa vetura, armë, municion, mjete të konsiderueshme materiale, si dhe prova të tjera materiale të cilat dyshohen se janë përdorur për kryerjen e veprave penale.

“Aksioni është zhvilluar në shtatë vendndodhje të ndryshme me dyshimin se personat e ndaluar janë përfshirë në kryerjen e veprave penale, ‘’Hyrje në sistemet kompjuterike’’, ‘’Mashtrimi’’ dhe ‘Pastrim i parave”, thuhet në komunikatë.

arrestohen disa persona sekuestrohet municion luftarak