Kosova10 Prill 2023, 15:58

Bllokohen rreth 40 minatorë të Trepçës, prej 15 orësh ndodhen brenda minierës

Shkruar nga Pamfleti

Bllokohen rreth 40 minatorë të Trepçës, prej 15 orësh

Rreth 40 minatorë në Trepçë janë bllokuar që prej mesnatës në minierë. Një problem me energjinë elektrike ka bërë që ata të mbesin të bllokuar prej afro 15 orësh.

Lajmin e ka konfirmuar kryetari i Sindikatës së Minatorëve të Trepçës, Ibrahim Jonuzi duke shtuar se kjo ka ndodhur për shkak të një defekti me energji elektrike dhe nuk punon ashensori që mundëson ngjitjen e tyre.

“Për shkak të një defekti me energji elektrike, kanë mbetur të ngujuar për më shumë se 15 orë rreth 40 minatorë në kombinatin Trepça”, tha Jonuzi.

Megjitatë ai u shpreh s epo punohet që ata të dalin s amë shpejt nga brenda minierës. “Besoj shumë shpejtë kanë për të dalë nga këto hapësira”, përfundoi ai.

trepca miniera galeri