Showbiz18 Maj 2023, 13:43

‘The Ferragnez’ rikthehen/ Vizitat tek terapisti, largimi nga shtëpia dhe operacioni i këngëtarit; gjithçka këtë sezon

Shkruar nga Pamfleti

‘The Ferragnez’ rikthehen/ Vizitat tek terapisti, largimi nga

The Ferragnez, rikthehen përsëri.

Ata janë kthyer: Familja më e njohur e Italisë është rikthyer në TV, në Primevideo, me sezonin e dytë të serialit që tregon nga afër jetën e tyre që shkëlqen nga xixat dhe lotët.

Synimi i këtij sezoni të ri, Chiara Ferragni njofton menjëherë: “Zhyt veten në përvoja krejtësisht të ndryshme nga ajo që ka qenë jeta ime deri tani”. Premiera u mbajt mbrëmjen e djeshme në Milano ku të pranishëm ishin miq dhe familjarë të çiftit. Më poshtë po ju sjellim detaje nga dokumentari të zbuluara nga mediat italiane.

“Dukem si gomar”– Në episodin e parë ka një batutë për shkallën e “budallallëqeve të Fedezit”: “Në sezonin e parë mendova se dukesha si gomar, dhe në realitet dukesha vërtet si gomar, por të gjithë thanë “wow, edhe unë jam një gomar si Fedez.”-tha ai teksa Chiara ia kthen me humor: "Sepse dukeshe më pak budalla se sa je". Të dy kthehen në karrigen e terapistit: ata shpesh debatojnë. Reperi konfirmon veten si një djalë i vogël i djallëzuar, i cili me dëshirë lëviz nga divani në divan në kohën e tij të lirë dhe i vjen inat nga bota e gruas së tij. Ata kanë dokumentuar betejën e Fedez me  tumorin: shfaqen pamje në spital, mendimet e tyre, fjalët, frika, momentet kritike. Fedez madje e lë veten të filmohet në barelë për në sallën e operacionit dhe kur kthehet në dhomë pas operacionit. Dhe ajo, mbretëresha e influencës, është filmuar ndërsa qan tmerrësisht e frikësuar se si do shkojë operacioni i të shoqit.

“Tumorin e zbulova rastësisht. Debatova me Chiarën dhe mbërrita dy orë me vonesë për të bërë një CT, kontroll për mushkëritë”, thotë reperi. “Gjeta një doktoreshë tjetër për të bërë ekzaminimin dhe ajo kuptoi se unë kisha një pankreas të zgjeruar…”.

“U largova nga shtëpia” – Në episodet e tjera shohim përgatitjet (dhe frikën e Ferragni-t se mos gabon) për Sanremon. Chiara dhe Federico marrin pjesë në Met Gala në Muzeun Metropolitan në New York dhe më pas në ditëlindjen e Donatella Versace. Jepet edhe koncerti i bamirësisë për Milanin, Love Mi. Çifti analizon jetën e përditshme dhe problemet e tyre: "Po grindemi për gjëra koti," i thonë terapistit. Dhe këngëtari pranon: "Këtë muaj u largova nga shtëpia vetëm një herë". Këto janë shenjat paralajmëruese të krizës që ndodhi pas Sanremo. "Ndjehem sikur jam ndryshe. Ndjehem sikur kam një busull të re", pranon Fedez pas sëmundjes së tij, duke u përballur me trazirat që ka shkaktuar ajo ngjarje. Ai shfaqet përsëri si një njeri kompleks, por i sinqertë. Ajo është një optimiste e lakmueshme, sa e mbushur me qëllime të mira, aq edhe e vendosur të mbrojë imazhin që ka krijuar për familjen e saj.

“Në një shkollë tangoje” – Një fundjavë me fëmijët, pa ndihmën e dadove dhe gjyshërve. Një klasë tango. Sugjerimi për tu empatizuar me tjetrin kur ai është i zemëruar. Këto janë testet e tjera që terapisti i sugjeron çiftit më të ndjekur në Internet. Këshillë kundër krizës. Vittoria dhe Leone, aktorë të pavetëdijshëm, janë zënë dhe sërish Leo pushton spektatorët me ëmbëlsinë e tij.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni)

the ferragnez episodi i ri