Sport20 Gusht 2023, 16:38

“Bëj më shumë zëvendësime”, Guardiola tregon bisedën me tifozin e Mançester Sitit: Eja dhe ulu në vendin tim (Video)

Shkruar nga Pamfleti

“Bëj më shumë zëvendësime”, Guardiola

Mançester Siti ia doli të fitonte miminalisht ndaj Njukasëllit, por protagonistët nuk ishin ata në fushë në këtë përballje. 

Nga fundi i ndeshjes, Pep Guardiola u pa duke debatuar me një tifoz të "Qytetarëve” në tribuna. 
Pas ndeshjes, trajneri spanjoll ka zbuluar atë që i tha tifozi dhe ai nuk ngurroi t’i kthente përgjigje. 

Ai më kërkoi të bëja më shumë zëvendësime dhe unë i thashë që të vinte të ulej në vendin tim”, ka thënë Guardiola para gazetarëve me shaka. 

Tifozi u pa duke qeshur me reagimin e spanjollit, ndërsa tifozi që ishte afër tij nuk e besonte se po debatonin me strategun e Sitit. 


 

pep guardiola trajneri i mançetser sitit tifozi