Sport20 Qershor 2024, 14:40

Euro 2024/ Publikohen videot dhe fotot më qesharake e virale deri më tani nga kampionati evropian

Shkruar nga Pamfleti

Euro 2024/ Publikohen videot dhe fotot më qesharake e virale deri më

Ky kampionat evropian ka qenë një turne i mrekullueshëm deri më tani, me ndeshje drithëruese, gola të shkëlqyer dhe atmosfera të jashtëzakonshme në stadiume anembanë Gjermanisë.

Ajo gjithashtu ka prodhuar disa momente humori jashtë fushës dhe shumë momente që janë bërë virale në mediat sociale.

Këtu janë disa nga të përzgjedhurat.

“Goditja e ulët” e tifozëve shqiptarë ndaj atyre italianë.

Ky tifoz i Shqipërisë e dinte saktësisht se ku t’i godiste italianët, aty ku dhemb, kur dy skuadrat u takuan në Dortmund në ndeshjen e parë.

 

Dhe kjo shaka është kopjuar nga ky tifoz austriak, i cili ka tallur homologët e tij francezë në Düsseldorf të hënën.

Eksplorimi i kuzhinës

Ushqimi ka qenë një temë e turneut deri më tani. Të mërkurën, këta tifozë të Zvicrës shijuan një fondu të këndshme në shkallët e katedrales së Këlnit përpara ndeshjes së tyre me Skocinë.

Joshua Kimmich i Gjermanisë ishte aq i uritur të mërkurën sa u përpoq të hante një kafshatë nga koka Manuel Neuer.

Këtu ishte reagimi i një tifozi anglez për të provuar “Currywurst” gjerman për herë të parë.

Koha e gjumit

Ky tifoz i Anglisë duhet të ketë ngrënë pak më shumë Currywurst, pasi e zuri gjumi në stadium gjatë fitores së së dielës ndaj Serbisë dhe u zgjua i vetëm në orën 4 të mëngjesit!

Sulmuesi i maskuar

Kylian Mbappé ka qenë një nga “viktimat” më të mëdha të turneut deri më tani, me kapitenin e Francës që ka thyer hundën gjatë takimit të së hënës me Austrinë.

Ylli i ri i Real Madridit u shfaq shpejt në mediat sociale, duke u kërkuar fansave sugjerime për një maskë që mund të mbante.

Ky ishte lehtësisht sugjerimi më i mirë.

Kush e dinte që edhe gjyqtarët kanë tifozë?

 

video foto qesharake kampionati evropian