Sport12 Mars 2023, 18:11

Mesfushori i harruar nga kombëtarja kuqezi tund rrjetën në Kroaci, 23-vjeçari i dërgon mesazh Silvinjos (Video)

Shkruar nga Pamfleti

Mesfushori i harruar nga kombëtarja kuqezi tund rrjetën në

Mesfushori shqiptar, Lindon Selahi ka shënuar sërish gol për ekipin e tij kroat.

Në minutën e 45 të sfidës, Selahi realizoi një gol shumë të bukur duke kaluar në avantazh Rijekën ndaj Varazdinit. 23-vjeçari deri më tani ka shënuar dy gola dhe ka dhënë një asist.

Ndoshta ky është një sinjal për trajnerin e kombëtares kuqezi Silvinjon për t’i bërë një ftesë.

Selahi mungon prej dy vitesh në një grumbullim me kuqezinjtë që nga nëntori i vitit 2020, edhe pse shpesh-herë ka pasur probleme në mesfushë.

lindon selahi mesfushori shqiptar silvinjo