Sport14 Qershor 2023, 19:37

Publikohet java e parë e Premier Ligës, përballje interesante dhe derbi londinez që në start

Shkruar nga Pamfleti

Publikohet java e parë e Premier Ligës, përballje interesante dhe

Premier Liga ka mësuar pak minuta më parë ndeshjet hapëse për sezonin 2023-2024. Një fotografi që tregon një letër me listën e ndeshjeve të javës së parë  të sezonit të ardhshëm të kampionatit anglez ka bërë xhiro në rrjetet sociale.

Shorti ka rezervuar dy ndeshje mjaft interesante që në start siç janë Totenhem-Njukasëll dhe Mançester Junajtid-Brajton. Kampionët e Anglisë, Mançester Siti do ta nisin në transfertë përballë të sapongjiturve në Premier Ligë, Bërnli, Liverpuli do të udhëtojë në Luton, ndërsa Arsenali do të luajë derbin e Londrës me Fulhamin.

Java e parë e Premier Ligës:

Burnmuth v Uest Hem

Bërnli v Mançester Siti

Kristal Palas v Çelsi

Everton v Brentford

Fulham v Arsenal

Luton v Liverpul

Mançester Junajtid v Brajton

Shefild Junajtid v Aston Vila

Totenhem v Njukasëll

Ullverhempton v Notingem Forest

mançester siti liverpul arsenal mançester junajtid premier liga