Sport23 Gusht 2023, 19:36

Serbët sulmojnë UEFA-n pas dhunës nga tifozët kroatë: Personat që shkaktojnë incidente janë të preferuarit tuaj, marrin gjithçka përveç ndëshkimit

Shkruar nga Pamfleti

Serbët sulmojnë UEFA-n pas dhunës nga tifozët kroatë:

A është kjo normale për ju? Për shkak të organizimit të dobët të ndeshjes ndaj Sabahut, Partizani u ndëshkua duke mbyllur më shumë se gjysmën e stadiumit për ndeshjen e ardhshme europiane.

Bardhezinjtë do të duhet të mbyllin deri në 17 mijë vende për tifozët, sepse janë sanksionuar nga UEFA. Përveç kësaj, në arkë ka edhe një minus prej 70 mijë eurosh.

Arsyeja janë mesazhet dhe thirrjet raciste. Qoftë ai ndëshkim plotësisht korrekt dhe i bazuar në të njëjtat parime që drejtojnë UEFA-n. Megjithatë, ne kemi një “problem” në të gjithë historinë.

Dinamo dhe tifozët e saj që morën pjesë në vrasjen e tifozëve të AEK-ut në Athinë nuk u dënuan duke i ndaluar të ndiqnin skuadrën e tyre në ndeshjen e ardhshme evropiane!

Maksimir ishte i mbushur me njerëz kundër grekëve. A mund të vendosen dënime më të larta për organizimin e gabuar të ndeshjes sesa për vrasjen e një tifozi kundërshtar?!

Ndëshkimi më i turpshëm i UEFA-s në historinë e futbollit iu shqiptua Dinamos dhe i referohet dënimit prej një viti.

Njerëzit që prej 20-vitesh vazhdimisht bëjnë incidente të tmerrshme kudo që shfaqen janë të preferuarit e disa personave në Komisionin Disiplinor të UEFA-s, sepse nuk ka penalitete për ta! Ajo që ata marrin është gjithçka përveç ndëshkimit...

Dhe më pas u shfaqën disa të Partizanit, që u ndëshkuan brutalisht si financiarisht ashtu edhe duke boshatisur stadiumin për shkak të organizimit të dobët të ndeshjes!

Pra, kush është i çmendur këtu?

uefa serbët