Sport29 Shkurt 2024, 15:43

Të kënaqur me paraqitjet e tij, mesfushori i Kombëtares rinovon kontratën me ekipin zviceran (Video)

Shkruar nga Pamfleti

Të kënaqur me paraqitjet e tij, mesfushori i Kombëtares rinovon

Amir Abrashi do të qendrojë deri në vitin 2025 te skuadra zvicerane e Grasshopers. Lajmi është bërë i ditur nga vetë zvicerianët përmes një postimi në rrjetet sociale.

Pas rinovimit të kontratës, 33-vjeçari është shprehur mjaft i lumtur.

Për mua nuk ka skuadër tjetër, këtu te Grasshoper kam mësuar, kam fituar shumë eksperiencë dhe jam zhvilluar shumë”, u shpreh ai.

Në këtë sezon, Abrashi është aktivizuar në 23 ndeshje të kampionatit duke asistuar edhe në dy raste. Mesfushori i kombëtares u bashkua me Grasshopers në vitin 2021 nga Frajburgu, ndërsa ka qenë pjesë e klubit edhe në të kaluarën, në vitin 2010 dhe 2015.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Grasshopper Club Zürich (@gczurich)

 

amir abrashi mesfushori i kombëtares shqiptare