Sport16 Nëntor 2023, 19:39

Tension jashtë stadiumit ku po zhvillohet ndeshja kualifikuese e “EURO 2024”, makina të djegura dhe përleshje mes tifozërive (Fotot)

Shkruar nga Pamfleti

Tension jashtë stadiumit ku po zhvillohet ndeshja kualifikuese e

Në këto momente po luhet dueli Bullgari-Hungari me dyer të mbyllura, i vlefshëm për kualifikueset “EURO 2024”.

Ndërkohë jashtë stadiumit po bëhet “nami” mes dy tifozerive. Kanë nisur përleshjet mes tyre duke djegur makina, ndërkohë në vendngjarje ka mbërritur edhe policia.

Këta të fundit kanë përdorur ujë për të shpërndarë turmat. Pamjet po bëjnë xhiron në rrjetet sociale.

bullgaria hungaria kualifikueset e "euro 2024"