bindja demokratike

Alibeaj nuk tutet nga “Bindja Demokratike”: Nuk tërhiqemi, Rama duhet larguar - Aktualitet
Aktualitet20 Prill 2019, 18:06

Alibeaj nuk tutet nga “Bindja Demokratike”: Nuk tërhiqemi, Rama duhet larguar

Shkruar nga Pamfleti
Alibeaj nuk tutet nga “Bindja Demokratike”: Nuk tërhiqemi, Rama

Edhe pse vetëm disa orë më parë, Rudina Hajdari pagëzoi partinë e re, “Bindja Demokratike” dhe qëndrimin e saj se bojkoti nuk është rrugëzgjidhje demokratike, ka folur për mediat ish=deputeti i PD-së Enkeled Alibeaj.

Sipas Alibeaj nuk ka asnjë rrugë tjetër për vendin veçse largimit të Edi Ramës, anullimit të zgjedhjeve dhe krijimit të një qeverie tranzitore.

“Qytetarëve shqiptarë i pamundësohet sot të zgjedhin të lirë. Sot qytetari shqiptar nuk voton i lirë. Ne jemi opozitë dhe jo se e themi ne, por sepse e thonë shqiptarët duke na mbështetur masivisht. Tani si do t’i pamundësojmë zgjedhjet? Kushti i kushteve është jo Edi Rama kryeministër. Krijimi i një qeverie tranzitore që të garantojë zgjedhje të lira dhe të ndershme. Me Edi ramën nuk do të ketë zgjedhje. Mospjesëmarrja jonë zgjedhje bën që të mos ketë zgjedhje por votimn që janë gjëra të ndryshme. Ka një palë që qëndron politikën që janë qytetarët, dhe me ta ne do të pamundësojë zhvillimin e zgjedhjeve”,-tha Alibeaj.

Aktualitet