Lajm i Fundit/ Tërmeti rrezikon shembjen e ballkonit në katin e fundit të pallatit në Myslym Shyr - Aktualitet
Aktualitet22 Shtator 2019, 13:21

Lajm i Fundit/ Tërmeti rrezikon shembjen e ballkonit në katin e fundit të pallatit në Myslym Shyr

Shkruar nga Pamfleti
Lajm i Fundit/ Tërmeti rrezikon shembjen e ballkonit në katin e fundit

Lajm i Fundit/ Tërmeti rrezikon shembjen e ballkonit në katin e fundit të pallatit në Myslym Shyr

Nga tërmetet e forta në Tiranë rrezikon shembjen ballkoni i katit të fundit të një pallati në Myslym Shyr, duke rrezikuar kështu kalimatrët.

Një pallat përballë Drejtorisë së Policisë në Tiranë ka paraqitur rrezikshmëri për kalimtarët. Në katin e fundit të këtij pallati është shkëputur fasada anësore e saj. Policia ka rrethuar zonën për të shmangur ndonjë incident të mundshëm.

rët e panikut nga tërmeti që tronditi ditën e djeshme vendin tonë kanë vijuar edhe mëngjesin e sotëm. Tërmeti 5.8 ballë është pësuar nga shumë lëkundje të tjera përgjatë natës dhe orëve të para të mëngjesit të sotëm. Në kryeqytet rreth 500 banorë kanë kaluar natën në çadrat e emrgjencës.  Deri më tani në këto spitale kanë marrë trajtim mjekësor 105 qytetarë.

 

Aktualitet