Aksident i frikshëm për Mik Shumaker, djali i legjendës së F1 po udhëtonte me 250 km/h, bllokohet në makinë (Video) - Sport
Sport26 Mars 2022, 19:47

Aksident i frikshëm për Mik Shumaker, djali i legjendës së F1 po udhëtonte me 250 km/h, bllokohet në makinë (Video)

Shkruar nga Pamfleti
Aksident i frikshëm për Mik Shumaker, djali i legjendës  së

Aksident i frikshëm për Mik Shumaker, djali i legjendës së F1 po udhëtonte me 250 km/h, bllokohet në makinë (Video)

Me një shpejtësi pothuajse me 250 km në orë ishte përplasja e Mik Shumaker në pistën e Jedah në Arabinë Saudite.

Momente shumë të frikshme për pilotin gjerman të skuadrës Haas, ku në provat zyrtare të çmimit të madh të Arabisë Saudite, djali i legjendës Majkëll Shumaker është përplasur fort me muret mbrojtëse, teksa u bllokua në makinë për disa momente.

Pas disa minutash dhe me ndërhyrjen e shpejtë të shërbimit mjekësor, ai u nxorr nga makina me ndihmën e komisarëve dhe është transportuar në qendrën shëndetësore.

Red Flag ?

Mick Schumacher has a heavy hit at Turn 12. #SaudiArabianGP #F1 pic.twitter.com/12lBHlXRex

— TSN (@TSN_Sports) March 26, 2022

Sport djali i Majkëll Shumaker Mik Shumaker piloti i F1