Aktualitet10 Mars 2023, 11:00

Moti i keq, pezullohet lundrimi detar për anijet e vogla në Vlorë

Shkruar nga Pamfleti
Moti i keq, pezullohet lundrimi detar për anijet e vogla në Vlorë

Për shkak të motit të paqëndrueshëm është pezulluar lundrimi detar për anijet e vogla dhe peshkarexhat në Vlorë.

Era me shpejtësi deri në 25m/s dhe deti me lartësi deri në 7 ballë, ka bërë që kapiteneria e portit të Vlorës të njoftojë të gjitha mjetet lundruese që të qëndrojnë në vendet ku janë të mbrojtura në deti me dallgë dhe era e fortë.

Ndërkohë që trageti i linjës Vlorë- Brindisi ka dalë në Rad (det të hapur) pasi qëndrimi i tij në kalatë rrezikon përplasjen.

Moti me erë dhe deti me dallgë do te vijojë deri ditën e shtunë.

moti i keq