Aktualitet16 Mars 2023, 12:41

Pranohet kërkesa, Drejtoria e Burgjeve liron Tahirin për t’i dhënë lamtumirën të atit

Shkruar nga Pamfleti

Pranohet kërkesa, Drejtoria e Burgjeve liron Tahirin për t’i

Drejtoria e Burgjeve ka pranuar kërkesën e Saimir Tahirit për të dalë nga qelia, me qëllim që t’i japë lamtumirën babait të tij që ndërroi jetë ditën e sotme.

Mësohet se ai do të shoqërohet me efektivë në varrim dhe më pas do të rikthehet në qeli.

I ati i Tahirit, u nda nga jeta ditën e sotme, ndërsa ish-ministri i ka shkruar një letër prekëse nga burgu.

O Ba, si nuk më prite? Me sa nxitim e more këtë rrugën e fundit dreqin. Të ndritë shpirti atje lart!

Mua më bëre dhuratën më të madhe ndonjëherë, më bëre burrë. Dhe rri i qetë andej, mos u mërzit më. Qesh e gëzohu siç bëje këtu me ne.

Sa here bëhesha gati po nuk ta thoja dot se më vinte zor, por ja po ta them tani që nuk më dëgjon më: Të dua shume Ba! Të duam të gjithë shumë shoku Bashkim. Përgjithmonë”, shkruan Tahiri.

tahiri varrim