Aktualitet28 Tetor 2023, 07:27

Vranësira dhe reshje të pakta shiu, njihuni me parashikimin e motit për sot

Shkruar nga Pamfleti

Vranësira dhe reshje të pakta shiu, njihuni me parashikimin e motit

Do të vijojë ndikimi i masave ajrore të paqëndrueshme në territorin shqiptar duke sjellë vranësira dhe reshje shiu ku herë pas here do të jenë rrebeshe afat-shkurtra, më të dukshme në disa qarqe.

Parashikohet që orët e pasdites të sjellin përmirësim të dukshëm të kushteve atmosferike në të gjithë territorin e vendit.

Temperaturat e ajrit do të ulen sërish në orët e mëngjesit dhe të mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 24°C. Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 5 km/h nga drejtimi verior dhe veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

Vranësira dhe reshje të pakta shiu, njihuni me parashikimin e motit

vranesira reshje shiu moti parashikim