Kronike15 Mars 2023, 10:08

Ishte në kërkim për vrasje në tentativë, arrestohet pas 3 vitesh 29-vjeçari në Shkodër

Shkruar nga Pamfleti

Ishte në kërkim për vrasje në tentativë, arrestohet

Një 29-vjeçar i kërkuar për vrasje në tentativë në Shkodër, është arrestuar nga policia 3 vite më pas.

Ai është Brisel Kurtmetaj, banues në lagjen “Guerrile” të Shkodrës, i kërkuar për vrasje me dashje e mbetur në tentativë, armëmbajtje pa leje dhe prishje e qetësisë publike.

Në Gusht të vitit 2020, 29-vjeçari tentoi të vriste me armë një person me iniciale S.B. pas një konflikti të çastit. Por si pasojë e të shtënave mbeti i plagosur lehtë një kalimtar i rastit.

Ndaj Kurtmetaj, Gjykata e Shkodrës ka caktuar masën e sigurtisë arrest në burg në mungesë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.