Bota29 Nëntor 2023, 22:04

Orë ankthi në Lindjen e Mesme, ende nuk ka negociata për zgjatjen e armëpushimit

Shkruar nga Pamfleti

Orë ankthi në Lindjen e Mesme, ende nuk ka negociata për zgjatjen

Zëdhënësi i Hamasit ka thënë se ende nuk ka negociata për të zgjatur marrëveshjen e armëpushimit mes Izraelit që përfundon këtë mbrëmje.

"Negociatat në Doha në lidhje me zgjatjen e armëpushimit humanitar po vazhdojnë, Ne jemi të hapur për të gjitha propozimet e armëpushimit sipas asaj që kemi specifikuar dhe pushtimi është ai që vendos pengesat", tha Mahmoud al Mardawi.

Ai gjithashtu tha se 10 pengje izraelite ende nuk janë liruar për shkak të disa pengesave logjistike, ndërkohë që informoi se dy pengje ruso-izraelite janë liruar.

lindja e mesme palestinë izrael hamas gaza