Bota13 Prill 2024, 20:53

Publikohen pamjet, momenti kur agresori sulmon qytetarët me thikë në qendrën tregtare në Australi (Video)

Shkruar nga Pamfleti

Publikohen pamjet, momenti kur agresori sulmon qytetarët me thikë

Janë publikuar pamjet e sulmit të ndodhur sot në një qendër tregtare në Sidnej të Australisë, si pasojë e të cilit humbën jetën 6 persona.

Një dëshmitar okular tha se qytetarët ishin në panik dhe po vraponin, kur mbërriti në Bondi Junction.

Sulmuesi është qëlluar për vdekje nga policia e armatosur. Policia thotë se nuk ka asnjë motiv të qartë në lidhje me sulmuesin që ka vrarë pesë persona dhe ka plagosur disa të tjerë.

 

australi sulm sidnej