Bota19 Mars 2023, 15:56

Vizita e Putinit në Krime, këshilltari i Zelenskyt: Krimineli kthehet gjithmonë në vendin e krimit

Shkruar nga Pamfleti

Vizita e Putinit në Krime, këshilltari i Zelenskyt: Krimineli kthehet

Kriminel gjithmonë kthehet në skenën e krimit, kështu e ka komentuar vizitën e Vladimir Putinit në Krimen e aneksuar, këshilltari presidencial i Ukrainës, Mykhailo Podolyak.

“Vrasësi i mijëra familjeve në Mariupol kishte shkuar për të "admiruar rrënojat e qytetit dhe varret. Krimineli gjithmonë kthehet në vendin e krimit”, tha ai.

Pas udhëtimit të tij në Krime, Putin u takua me liderët ushtarakë rusë dhe trupat në një post komandë në Rostov-on-Don. Udhëtimi erdhi përpara një vizite të planifikuar në Moskë nga presidenti kinez Xi Jinping këtë javë që vjen dhe që pritet të japë një shtysë të madhe diplomatike për Putinin në konfrontimin e tij me Perëndimin.

 

putin krime ukraina